Jdi na obsah Jdi na menu
 


Falabella

20. 2. 2007

                    Falabella


Miniaturní koně se chovali jako domácí mazlíčci v různých obdobích historie koní ale nejznámější jsou Fallabelly. Bez ohledu na velikost se Fallabella může považovat za miniaturního koně,nikoli za poníka,protože má vlastnosti a proporce velkého koně.Toto plemeno nese jméno rodiny Fallabellových,která toto plemeno vyšlechtila na svém ranči Recreo de Roca nedaleko Buenos Aires v Argentině.

Vyskytuje se většina barev - hnědáci,tmaví hnědáci,vraníci,bělouši i strakáči,ale nejhledanější jsou koníci typu Appaloosa. Mají bohatou hřívu i ocas,srst je dlouhá a hedvábná ale nemá hustou a teplou podsadu Shetlandů,takže nezaručuje odolnost.Nohy nebývají nejlepší ,běžná chyba je tendence k přílišné lehkosti kostí a zakřívení předních noh do O,zadní mají naopak kravský postoj díky sblíženým hleznům.Kopyta mají mají přijatelný tvar i velikost,ale mívají občas náběh na zúžení kopyt (těsné kopyto).Nejlepší fallabelly mají hlavu malou odpovídající jejich tělu a ty horší mají velkou hlavu.Ačkoli Fallabella nemá žádné využití,může být přitažlivým a okouzlujícím mazlíčkem,neboť je to velmi přítulné,inteligentní stvořeníčko s krásnýma a milýma očkama.Výška nesmí přesáhnou 30 palců (76 cm v kohoutku).

 

 


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

koupím falabelu

(kikisek, 28. 3. 2009 17:48)

koupím falabelu vek do 8 let cena dohodou jedno jakle pohlaví bude mít u nás krasnou teplou stáj a každí tiden budeme chodit na procházky email : kikisek44@seznam.cz napište dekuji