Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anglický plnokrevník

19. 2. 2007

Anglický plnokrevník


Výška:Různá.Může být 144,2 cm, ale i více než 173cm.V Průměru je 162-164,5cm.

Zbarvení:Prakticky všechna zbarvení, nejčastěji hnědáci, ryzáci nebo tmaví hnědáci. Rovněž bělouši, vraníci a mourci.Bíle znaky jsou přípustné.

Stavba těla:Různorodá, ale nejlepší jednotlivci mají vinikající stavbu těla charekterizovanou ušlechtilou inteligentní hlavou,elegantním krkem, šikmými plecemi, krátkým silným tělem s hlubokým hrudníkem, silnou svalnatou zádí s dobře nasazeným ocasem, čistýma tvrdýma nohama se sestupnými hlezna a minimálně 20 cm dlouhou kostí pod karpem.

Zajímavé údaje: Byerley Turk byl chycen kapitánem Byerleym v Budě v osmdesátých letech sedmnáctého století, který v jeho sedle absolboval bitvu na řece Boyne a pak ho poslal do Anglie jako jednoho ze zakladatelů plemene. Jeho pravnuk Turk Herod patří mezi nejvýznamější hřebce celé historie tohoto plemene. Darleyho Arabiana, narozeného v roce 1700, získal Thomas Darley a poslal ho do Anglie ze syrského přístavu Aleppo. Ten založil linii Eclipse-Eclipse byl jedním z nejslavnějších závodních koní všech dob. Godolphin Arabian se narodil v Jemenu v roce 1724, byl převezen přes Sýrii do Tunisu a později věnován tuniským bejem francouzkému králi, který ho později prodal Edwardu Cokeovi z Derbyshiru. Nakonec se dostal k lordu Goldophinovi a založil linii Matchem. Linie Herod, Eclipse a Matchem spolu s Highflyerem (synem Heroldovým) představují první čtyři linie moderních plnokrevníků.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pony

(Eowyn, 9. 7. 2007 12:22)

Zajímavý, přikláním se k milovnici plnokrevníků, já nevěděla že dostihy běhají poníci :(

tak fajn

(milovnice plnokrevníků, 31. 5. 2007 11:20)

je to sice hezký, ale ty zajímavé údaje bys mohla napsat trochu srozumitelněji- je to takový trochu pátý přez devátý. množná by vypadalo líp kdybys napsala že základem chovu byli 3 arabští hřebci- vypsat je a popsat, a anglické klisny. a mimochodem 144cm??? neděláš z nich trochu poníky????? a taky nevím kdes našla tu stavbu těla, ale připadá mi trochu zvláštní, víš, jednoho plnokrevníka mám ale tvůj popis na něj moc nesedí=)))))